obsah stránky

Chirosan Plus

Kód: 8182
od 914 Kč / ks od 755 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Koncentrovaný práškový dezinfekční přípravek na dekontaminaci nástrojů na bázi generované kyseliny peroxyoctové.

„Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku“. Piktogramy jsou uvedeny v detailním popisu produktu. 

Detailní informace

varianta: 1,5 kg
Skladem | 8182
914 Kč / ks
755 Kč bez DPH
varianta: 6 kg
Dodání za 7 a více dnů | 10051
3 328 Kč / ks
2 750 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Koncentrovaný práškový dezinfekční přípravek na dekontaminaci nástrojů na bázi generované kyseliny peroxyoctové.

 

Inovovaná receptura na základě perkarbonátu sodného. Přípravek obsahuje vyvážený komplex tří enzymů, které svým účinkem štěpí a rozkládají bílkoviny, tuky a cukry.Tenzidové složky rozpouští a odstraňují nečistoty, a tak usnadňují čištění nástrojů a povrchů. Účinné inhibitory koroze chrání nástroje v průběhu dezinfekce, a tak prodlužují jejich životnost.

Chirosan PLus se vyznačuje širokým spektrem účinnosti, včetně bakteriálních spor. Sporicidního účinku dosahuje již za 15 minut. Vhodný k ručnímu čištění a dezinfekci, i pro použití v UZV čističkáchVhodný rovněž k dezinfekci ploch a povrchů zdravotnických prostředků. Snadné dávkování pomocí lžíce/kelímku_sssAktivní látka: generovaná kyselina peroxyoctová - Pomocné látky: perkarbonát sodný, TAED, enzymy, povrchově aktivní látky, korozní inhibitoryÚčinnost: Baktericidní, plně virucidní, mykobaktericidní, tuberkulocidní, sporicidníPříprava pracovního roztoku: K získání požadované koncentrace pracovního roztoku rozmíchejte potřebné množství přípravku ve vodě o teplotě 20 - 25 oC. 1 % roztok se připraví rozmícháním 10 g přípravku (= 1 přiložená lžíce v balení) v 990 ml vody. Po 20 minutové aktivaci a opětovném promíchání je roztok připraven k použití.Předsterilizační příprava: Z nástrojů a pomůcek určených k dezinfekci předem odstraňte hrubé nečistoty. Nástroje vkládejte do připraveného pracovního roztoku - nástroje musí být plně ponořeny pod hladinu roztoku. Po příslušné době expozice nástroje vyjměte, opláchněte vodou a osušte.Vyšší stupeň dezinfekce: Dle doporučení výrobce nástroj rozeberte a vyčistěte. Očištěné a osušené nástroje vložte do pracovního roztoku tak, aby byly naplněny všechny duté části a nevznikaly v nich vzduchové bubliny. Po příslušné době expozice je nutné předměty vyjmout a opláchnout vodou, jejichž úroveň čistoty je stanovena příslušnou vyhláškou. Osušte a uskladněte dle schválených podmínek.

Dezinfekce ploch a předmětů: Z ploch a předmětů předem odstraňte hrubé nečistoty. Plochy a povrchy předmětů otřete pomocí textílie (mop, utěrka apod.). smočené v pracovním roztoku. Malé, voděodolné předměty lze ponořit do pracovního roztoku a po uplynutí doby expozice opláchnout vodou a osušit. Pracovní roztok lze na menší plochy a předměty aplikovat i postřikem.Pozn.: Aktivovaný, nepoužitý pracovní roztok je při dodržení podmínek skladování (v uzavřené nádobě, mimo přímé sluneční záření a zdroje tepla, při teplotách do 25 oC) účinný po dobu jedné pracovní směny (do dvanácti hodin).Určen k manuální dezinfekci a mytí nástrojů a pomůcek z chirurgické oceli, skla, keramiky, plastů (PVC, plexisklo), pryže, stálobarevných tkanin.Vhodný i do UZV myček.Vhodný k dezinfekci endoskopů (ověřeno testem kompatibility u výrobce endoskopů Storz)Vhodný také k dezinfekci ploch a předmětů (podlahy, stoly, apod.).Vhodný k dezinfekci dentálních otiskovacích hmot a protéz (silikony, polyethery, algináty).Vhodný k dezinfekci anesteziologického příslušenství, dýchacích masek, tonometrů, inkubátorů.Vhodný k dezinfekci vodoléčebných van, okolí bazénů a balneoprovozů.

 Balení: 500 g (dóza, dávkovací lžíce uvnitř), 2,5 kg (kbelík, dávkovací kelímek a lžíce uvnitř)

„Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku“.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dezinfekce na nástroje
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Barevnost do záhlaví